Katalozi izložbi povodom Dana žena 1976.-1979.

Katalozi izložbi trešnjevačkih likovnih umjetnica prilikom Dana žena od 1976. do 1979. godine. Izložba 1976. godine održana je u Narodnom sveučilištu "Trešnjevka", osnovanom 1950-ih godina u organizaciji odbora u koji su uključene umjetnice Štefanija Šoštarić, Danica Milazzi, Nevenka Šafranić-Macolić i Nikica Petrić-Turkalj. Trešnjevka se spominje kao najaktivnija zagrebačka četvrt što se tiče proslave Dana žena. Izlagalo se u prostorima poput Pionirskog kazališta Trešnjevka, Narodnog sveučilišta Trešnjevka i Tehničkog muzeja, a prva skupna izložba hrvatskih umjetnica u Zagrebu povodom Osmog marta - Dana žena održana je 1964. godine u Centru za estetski odgoj mladih Pionirskog kazališta na Trešnjevci (današnje Kazalište Trešnja). Adresa Narodnog sveučilišta 1977. godine pomiče se u Park Veljka Vlahovića (današnji Park Stara Trešnjevka), dok se izložba 1978. godine održava u Tehničkom muzeju, a 1979. godine u galeriji novoosnovanog Društvenog doma Trešnjevka, u čije je prostore preseljen Centar za kulturu Narodnog sveučilišta Trešnjevka. Na ovim manifestacijama izlažu i umjetnice koje su predavale u Osnovnoj školi Augusta Šenoe, Danica Milazzi i Zdenka Belamarić. Izložbe 1978. i 1979. godine održane su pod pokroviteljstvom Konferencije za društvenu aktivnost žena Trešnjevka.

Inventarni broj
Zbirka