Katalog Prvog likovnog anala Trešnjevka 1977. u Tehničkom muzeju

Katalog Prvog likovnog anala Trešnjevka iz 1977. godine, održanog u Tehničkom muzeju. Anale je organizirao Centar za kulturu Narodnog sveučilišta "Trešnjevka", a katalog je dizajnirao Vinko Fišter. Narodno sveučilište "Trešnjevka" osnovano je početkom 1950-ih godina, a Tehnički muzej 1954. godine na nekadašnjoj lokaciji Zagrebačkog velesajma, no za javnost je otvoren tek 1963. godine. Na izložbi su izloženi radovi poznatih trešnjevačkih umjetnika poput Mile Grgasa, Hinka Gudca te Ferde Ladike, profesora umjetnosti u IX. gimnaziji i Danice Milazzi, nastavnice u Osnovnoj školi Augusta Šenoe. Izložba je uz radove suvremene tematike ("Ekološka konkluzija" Zvonimira Kečeka, "Policijski sat - Zagreb 1944. godine" Ferde Ladike, "Slijetanje aviona" Tonke Petrić) sadržavala i brojne trešnjevačke motive poput "Trešnjevke I" i "Trešnjevke II" Vladimira Boršića, "Save u Jarunu" Milana Defrančeskog, "Na križanju Savske ceste" i "'Zagrepčanke' s Trešnjevke" Matije Pokrivke te "Tri skice s Trešnjevke" Hedi Vidulić.