Fotografija džepne knjižnice u Industrogradnji

Fotografija iz arhiva Centra za kulturu Trešnjevka prikazuje dvije osobe koje koriste džepnu knjižnicu u zgradi Industrogradnje na Horvaćanskoj cesti 11. Ovo je građevinsko poduzeće, koje je gradilo i Trešnjevačku Ljepoticu i Voltino naselje, osnovano 1946. godine kao državno poduzeće GP Pionir sa 27 radnika. Nastalo iz bivšeg privatnog poduzeća Antun Res, 1947. godine mijenja ime u GP Industrogradnja, a 1976. godine se spaja sa tvornicom montažnih kuća Jugomont na Horvaćanskoj 11. Industrogradnja je sudjelovala u obnovi zemlje razrušene nakon Drugog svjetskog rata, izgradila objekte u inozemstvu vrijedne više od milijardu USD i više od 90 000 stanova, hotele i turistička naselja, poslovne objekte, tvornice, bolnice, sportske centre, stadione, škole, fakultete, hidroelektrane, vodovode, autoceste, mostove i vijadukte. Krajem 1991. godine GP Industrogradnja koja je imala 7253 zaposlenika pretvorena je u dioničko društvo Industrogradnja d.d., a 2011. godine nakon niza malverzacija pokrenula je stečaj. Među knjigama prepoznajemo Alternativu 1 Julijana Semjonova.

Inventarni broj
Zbirka